Griffith 0.9.7 - en to sr translation catalogue (409 entries)

en:  as
sr:  као

en:  min
sr:  мин.

en:  movie(s)
sr:  филмова

en:  movie(s) in collection.
sr:  филмова у колекцији.

en:  movie(s) loaned.
sr:  филмова изнајмљено.

en:  on
sr:  дана

en: %s
    Are you sure you want to delete this person?
sr: %s
    Да ли сигурно желите да обришете ову особу?

en: %s file has been created.
sr: %s датотека је направљена.

en: %s file has been imported. %s movies added.
sr: %s датотека је увезено. %s филмова је додато.

en: 0 means no limits
sr: 0 значи без ограничења

en: <b>Audio channels</b>
sr: <b>Број аудио канала</b>

en: <b>Audio codecs</b>
sr: <b>Аудио кодеци</b>

en: <b>Audio</b>
sr: <b>Звук</b>

en: <b>Collection</b>
sr: <b>Колекције</b>

en: <b>Defaults</b>
sr: <b>Уобичајене вредности</b>

en: <b>E-mail reminder</b>
sr: <b>Подсетник преко е-поште</b>

en: <b>Example</b>
sr: <b>Пример</b>

en: <b>Export</b>
sr: <b>Извези</b>

en: <b>Header</b>
sr: <b>Заглавље</b>

en: <b>Import only fields selected below</b>
sr: <b>Увези само доле изабрана поља</b>

en: <b>Importing...</b>
sr: <b>Увожење...</b>

en: <b>Languages</b>
sr: <b>Језици</b>

en: <b>Limits</b>
sr: <b>Ограничења</b>

en: <b>Loan History</b>
sr: <b>Историја изнајмљивања</b>

en: <b>Media</b>
sr: <b>Носач</b>

en: <b>Search for:</b>
sr: <b>Тражи:</b>

en: <b>Search results</b>
sr: <b>Резултати претраге</b>

en: <b>Select database to use</b>
sr: <b>Изаберите базу која ће бити коришћена</b>

en: <b>Show only the following columns</b>
sr: <b>Прикажи следеће колоне</b>

en: <b>Sort by</b>
sr: <b>Критеријум уређења</b>

en: <b>Split into</b>
sr: <b>Подели на</b>

en: <b>Style</b>
sr: <b>Стил</b>

en: <b>Subtitle formats</b>
sr: <b>Формат титла</b>

en: <b>Subtitles</b>
sr: <b>Преводи</b>

en: <b>Tags</b>
sr: <b>Ознаке</b>

en: <b>Template</b>
sr: <b>Модел</b>

en: <b>Use spell checking on the following fields:</b>
sr: <b>Користи проверу правописа за следећа поља:</b>

en: <b>Video codecs</b>
sr: <b>Видео кодеци</b>

en: <b>Volume</b>
sr: <b>Збирке</b>

en: Add
sr: Додај филм

en: Add a new movie
sr: Додајте нови филм

en: Add a new person
sr: Додавање нове особе

en: Add movie
sr: Додај филм

en: Add movie and close
sr: Додај филм и затвори

en: Add new movie
sr: Додај нови филм

en: All Movies
sr: Сви филмови

en: All files
sr: Све датотеке

en: Are you sure you want to create a new database?
    You will lose ALL your current data!
sr: Да ли сигурно желите да направите нову базу?
    Сви Ваши подаци, које тренутно имате, ће бити изгубљени!

en: Are you sure you want to delete this movie?
sr: Да ли сигурно желите да обришете овај филм?

en: Are you sure you want to delete this poster?
sr: Да ли сигурно желите да обришете овај постер?

en: Are you sure you want to mix?
    Your current movie collection will be mixed with a backup.
    You can't undo this operation.
sr: Да ли сигурно желите да спојите колекције?
    Ваша тренутна колекција ће бити ће бити спојена са резервном копијом.
    Ова операција је неповратна.

en: Are you sure you want to restore?
    Your current movie collection will be replaced.
    You can't undo this operation.
sr: Да ли сигурно желите да вратите резервну копију?
    Ваша тренутна колекција ће бити замењена.
    Ова операција је неповратна.

en: Assigned Fields (CSV > Griffith)
sr: Додељена Поља (CSV > Griffith)

en: Attempt to fetch a big poster from Amazon services Web site
sr: Покушај преузимање великог постера са сервиса Аmazon

en: Author
sr: Аутор

en: Backup function is available only for SQLite engine for now
sr: Функција чувања резервне копије је за сада доступна само за SQLite

en: Backup has been created
sr: Резервна копија је успешно направљена

en: Backup restored
sr: Резервна копија је враћена

en: Black and White
sr: Црно - Бели

en: Black and white
sr: Црно - Бело

en: Brazilian Portuguese
sr: Бразилски португалски

en: Bulgarian
sr: Бугарски

en: By Collection
sr: Колекција

en: By Volume
sr: Збирка

en: CSV Fields
sr: CSV Поља

en: CSV Import
sr: CSV Увоз

en: Can't copy %s!
sr: Немогућност копирања %s!

en: Can't create %s!
sr: Немогућност креирања %s!

en: Can't open %s!
sr: Немогућност отварања %s!

en: Can't open the file %s
sr: Немогућност отварања датотеке %s

en: Can't read backup file
sr: Немогућност читања резервне копије

en: Can't remove %s!
sr: Немогућност уклањања %s!

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cannot connect to database.
    Falling back to SQLite.
sr: Немогућност повезивања са базом.
    Повратак на SQLite.

en: Cast
sr: Глумци

en: Catalan
sr: Каталонски

en: Channels
sr: Број канала

en: Choose Image
sr: Изаберите слику

en: Choose style file
sr: Избор датотеке са стилом

en: Classification
sr: Класификација

en: Clears filter
sr: Очисти филтер

en: Clone
sr: Клонирај

en: Codec
sr: Кодек

en: Collection
sr: Колекција

en: Color
sr: Боја

en: Column "%s" is not unique
sr: Колона "%s" није јединствена

en: Condition
sr: Стање

en: Connection error
sr: Грешка у вези

en: Connection timed out
sr: Време истека везе

en: Contributors:
sr: Допринели:

en: Convert images
sr: Преуреди слике

en: Country
sr: Држава

en: Cover generated by Griffith v
sr: Омот направљен помоћу Griffith-а

en: Czech
sr: Чешки

en: DVD layers
sr: ДВД слојеви

en: DVD region
sr: ДВД регион

en: Damaged
sr: Оштећен

en: Danish
sr: Дански

en: Data
sr: Подаци

en: Database
sr: База

en: Database connection failed.
sr: Веза са базом неуспела.

en: Define here the PDF reader you want to use within Griffith. Popular choices are xpdf, gpdf, evince or kpdf. Make sure you have this program installed and working first.
sr: Изаберите PDF прегледач који желите да користите уз Griffith. Xpdf, gpdf, evince или kpdf су неки од популарнијих. Побрините се да је неки од ових програма инсталиран на ваш систем и да исправно ради.

en: Delete a person
sr: Обриши особу

en: Description
sr: Опис

en: Destination
sr: Одредиште

en: Details
sr: Детаљи

en: Dictionaries
sr: Речници

en: Dictionary not available. Spellcheck will be disabled.
sr: Речник није доступан. Провера правописа ће бити искључена.

en: Director
sr: Редитељ

en: Directory %s already exists.
    Do you want to overwrite it?
sr: Директоријум %s већ постоји.
    Да ли желите да га замените?

en: Discs
sr: Број дискова

en: Do you want to loan whole collection?
sr: Да ли желите да изнајмите целу колекцију?

en: Do you want to use this poster instead?
sr: Да ли желите да користите овај постер?

en: Document generated by Griffith v
sr: Документ је направио Griffith

en: Document has been generated.
sr: Документ је направљен.

en: Dual Side, Dual Layer
sr: Двострани, Двослојни

en: Dual Side, Single Layer
sr: Двострани, Једнослојни

en: Dutch
sr: Холандски

en: E-mail
sr: Е-пошта

en: E-mail reminder
sr: Подсети е-поштом

en: E-mail sent sucessfuly
sr: Е-пошта је успешно послата

en: E_xport
sr: И_звези

en: Edit a person
sr: Уређивање података о особи

en: Edit movie
sr: Уредите филм

en: Edit movie details
sr: Уреди детаље филма

en: Encoding
sr: Кодирање

en: English
sr: Енглески

en: Error creating backup
sr: Грешка приликом прављења резервне копије

en: Error sending e-mail: %s
sr: Грешка приликом слања е-поште: %s

en: Estonian
sr: Естонски

en: Excellent
sr: Одлично

en: Export
sr: Извези

en: Export a %s document
sr: Извези документ %s

en: Export a PDF
sr: Извези у PDF

en: Export data
sr: Извези податке

en: Fair
sr: Задовољавајуће

en: Favorite Movie Plugin
sr: Омиљени додатак за филмове

en: Favourite
sr: Омиљен

en: Fetch from Amazon
sr: Преузми са Amazon-а

en: Fetching data
sr: Преузимање...

en: Fetching poster
sr: Преузимање...

en: Fields
sr: Поља

en: File exists. Do you want to overwrite it?
sr: Датотека већ постоји. Да ли желите да је замените?

en: File-Options
sr: Подешавања датотеке

en: Fill empty fields only
sr: Попуни само празна поља

en: Filter
sr: Филтер

en: Filter activated. Showing only loaned movies.
sr: Филтер активиран. Филмови које сте позајмили.

en: Filter activated. Showing only movies from collection: %s
sr: Филтер активиран. Филмови из колекције: %s

en: Filter activated. Showing only movies from volume: %s
sr: Филтер активиран. Филмови из збирке: %s

en: Filter activated. Showing only not seen movies.
sr: Филтер активиран. Филмови које нисте одгледали.

en: Font for reports
sr: Тип слова за извештаје

en: Format
sr: Формат

en: Forum
sr: Форум

en: Found Results
sr: Пронађени Резултати

en: French
sr: Француски

en: From Row
sr: Из реда

en: Full CSV list export plugin
sr: Додатак за извоз CSV листе

en: Full CSV list import plugin
sr: Додатак за увоз CSV листе

en: Full XML list export plugin
sr: Додатак за извоз XML листе

en: Genre
sr: Жанр

en: German
sr: Немачки

en: Get from web
sr: Преузми са интернета

en: Get movie data from:
sr: Преузми податке о филму са:

en: Good
sr: Добро

en: Greek
sr: Грчки

en: Griffith Fields
sr: Griffith поља

en: Griffith is a film collection manager.
sr: Griffith је алат за управљање колекцијом филмова.

en: Griffith will now convert your database to the new format. This can take several minutes if you have a large database.
sr: Griffith ће превести Вашу базу у нови формат. Ово може, уколико је Ваша база велика, потрајати неколико минута .

en: Griffith's movies list
sr: Griffith листа филмова

en: Here you can define the desired language to use while spell checking some fields. Use you locale setting. For example, to use european portuguese spell checking enter 'pt'
sr: Овде можете да изаберете језик за који ће бити вршена провера правописа. Користите локална подешавања. На пример, за проверу португалског правописа унесите 'pt'

en: Here you can define the smtp server port to use. If you want to use your gmail account service to send e-mails, try to enter '587' here. Default (and the most common one) is '25'
sr: Овде можете одредити порт за SMTP сервер. Уколико желите да користите gmail рачун за слање поште, пробајте да унесете  '587'. Уобичајена и најчешћа вредност је '25'

en: Hi, %s!
    
    Just to remind you
sr: Здраво, %s!
    
    Само да те подсетим

en: Homepage
sr: Интернет страна Griffith-а

en: Host
sr: Хост

en: Hungarian
sr: Мађарски

en: I_mport
sr: У_вези

en: If you need TLS support, please check this checkbox. This is needed, for example, when using gmail service to send your reminder e-mails.
sr: Уколико Вам је потребна TLS подршка, поставите као обележено. Ово је потребно, на пример, када користите gmail за слање е-поште.

en: If your file has no column headers then you should import from row 0.
sr: Ако ваша датотека нема заглавља колоне, увоз извршите из реда 0.

en: Image
sr: Слика

en: Image has been updated
sr: Слика је обновљена

en: Image not valid.
sr: Слика није исправна.

en: Images
sr: Слике

en: Import window
sr: Увези прозор

en: Include Front Image
sr: Користи предњу слику

en: Include movie number
sr: Укључи број филма

en: Indonesian
sr: Индонежански

en: Italian
sr: Италијански

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Language
sr: Језик

en: Language:
sr: Језик:

en: Languages
sr: Језици

en: Last added
sr: Последње додато

en: Last chance!
    Do you confirm that you want
    to lose your current data?
sr: Последња шанса!
    Да ли потврђујете да желите
    да изгубите тренутне податке?

en: Layers
sr: Слојеви

en: Limit search results to
sr: Ограничи избор на

en: List of films
sr: Списак филмова

en: List was successful exported to iPod.
sr: Листа је успешно извезена у iPod.

en: List was successful exported. Now you should move it to the 'Notes' folder on your iPod.
sr: Извоз листе је успео. Сада је потребно да, на вашем iPod-у, листу преместите у директоријум 'Notes'.

en: Load poster from disk
sr: Учитај постер са диска

en: Loan
sr: Изнајми филм

en: Loan Date
sr: Датум изнајмљивања

en: Loan Management
sr: Управљање изнајмљеним филмовима

en: Loan movie
sr: Изнајми филм

en: Loan to
sr: Изнајмилац

en: Loaned
sr: Изнајмљен

en: Loaned Movies
sr: Изнајмљени филмови

en: Loaned To
sr: Изнајмилац

en: Loans
sr: Изнајмљивања

en: Logo, icon and general artwork
sr: Лого, иконе и основна графика

en: Mail could not be sent. Please check e-mail preferences.
sr: Пошта није послата. Проверите подешавања е-поште.

en: Main Authors
sr: Главни аутори

en: Main list
sr: Главна листа

en: Manage People
sr: Управљање особама

en: Maximal height
sr: Највећа висина

en: Maximal width
sr: Највећа ширина

en: Media
sr: Носач

en: Medium
sr: Носач

en: Meter
    Stars
sr: Метар
    Звездице

en: Mixed
sr: Комбинован

en: Movie details
sr: Детаљи о филму

en: Movie information
sr: Информације о филму

en: Movie information has been updated
sr: Информације о филму су обновљене

en: Movie loan reminder
sr: Подсећање на изнајмљени филм

en: Movie loaned
sr: Филм изнајмљен

en: Movie not loaned
sr: Филм није изнајмљен

en: Movie with that title already exists, are you sure you want to add?
sr: Филм са тим насловом већ постоји, да ли сигурно желите да га додате?

en: My Movies List
sr: Моја листа филмова

en: N.
sr: Бр.

en: N/A
sr: Недоступно

en: Name
sr: Име

en: Needs authentication
sr: Потребна аутентификација

en: No
sr: Не

en: No movie found
sr: Ниједан филм није пронађен

en: No person is defined yet.
sr: Нема особа у бази

en: No posters found for this movie.
sr: За овај филм није пронађен постер.

en: No results
sr: Нема резултата

en: Norwegian Bokmal
sr: Норвешки

en: Not Seen Movies
sr: Неодгледани филмови

en: Notes
sr: Забелешке

en: Number
sr: Број

en: Occitan
sr: Окситански

en: Official site
sr: Официјелна адреса

en: Old DB conversion: please install pysqlite legacy (v1.0)
sr: Стара конверзија базе: молимо инсталирајте pysqlite legacy (v1.0)

en: Original Title
sr: Оригинални наслов

en: Original title
sr: Оригинални наслов

en: Other
sr: Остало

en: PDF export plugin
sr: Додатак за извоз PDF-а

en: PDF has been created.
sr: PDF датотека је креирана.

en: PDF reader
sr: PDF прегледач

en: Page %d
sr: Страна %d

en: Pashto
sr: Пашто

en: Password
sr: Лозинка

en: People
sr: Особе

en: Phone
sr: Телефон

en: Please assign at least one field first!
sr: Молимо да прво одредите бар једно поље!

en: Please check debug output for more informations.
sr: За више информација погледајте извештај о грешци.

en: Please wait a moment...
sr: Молим сачекајте...

en: Plot
sr: Радња

en: Plugin
sr: Додатак

en: Plugin exports data using templates
sr: Додатак извози податке коришћењем образаца

en: Plugins
sr: Додаци

en: Polish
sr: Пољски

en: Poor
sr: Лоше

en: Port
sr: Порт

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Poster image
sr: Слика постера

en: Poster viewer
sr: Преглед постера

en: Posters
sr: Постери

en: Preferences
sr: Подешавања

en: Print Cover
sr: Штампање омота

en: Print cover
sr: Штампање омота

en: Programmers
sr: Програмери

en: Rating
sr: Рејтинг

en: Rating image
sr: Слика оцене

en: Record updated
sr: Унос је обновљен

en: Region
sr: Регион

en: Region 0 (No Region Coding)
sr: Регион 0 (Без регионалног кода)

en: Region 1 (United States of America, Canada)
sr: Регион 1 (САД, Канада)

en: Region 2 (Europe,including France, Greece, Turkey, Egypt, Arabia, Japan and South Africa)
sr: Регион 2 (Европа, укључујући Француску, Грчку, Турску, Египат, Арабију, Јапан и Јужну Африку)

en: Region 3 (Korea, Thailand, Vietnam, Borneo and Indonesia)
sr: Регион 3 (Кореја, Тајланд, Вијетнам, Борнео и Индонезија)

en: Region 4 (Australia and New Zealand, Mexico, the Caribbean, and South America)
sr: Регион 4 (Аустралија и Нови Зеланд, Мексико, Кариби, и Јужна Америка)

en: Region 5 (India, Africa, Russia and former USSR countries)
sr: Регион  5 (Индија, Африка, Русија и бивше земље СССР)

en: Region 6 (Popular Republic of China)
sr: Регион 6 (Кина)

en: Region 7 (Reserved for Unspecified Special Use)
sr: Регион 7 (Резервисано за специјално коришћење)

en: Region 8 (Airlines/Cruise Ships)
sr: Регион 8 (Авиони, Прекоокеански бродови)

en: Released Under the GNU/GPL License
sr: Објављено под GNU/GPL лиценцом

en: Remove
sr: Уклони филм

en: Remove selected movie
sr: Уклони изабрани филм

en: Removes poster
sr: Уклони постер

en: Rename
sr: Преименуј

en: Report bug
sr: Пријави грешку

en: Restore Griffith backup
sr: Поврати резервну копију Griffith-a

en: Return
sr: Врати филм

en: Return Date
sr: Датум враћања

en: Reverse
sr: Преокрени

en: Running Time
sr: Трајање

en: Runtime
sr: Трајање

en: Russian
sr: Руски

en: SMTP port
sr: SMTP порт

en: SMTP server
sr: SMTP сервер

en: Save Griffith backup
sr: Сачувај резервну копију

en: Searching
sr: Претрага

en: Searching on the web
sr: Претрага на интернету

en: See TRANSLATORS file
sr: Погледајте датотеку TRANSLATORS

en: Seen it
sr: Одгледан

en: Select A File
sr: Изабери датотеку

en: Select first movie
sr: Изабери први филм

en: Select image
sr: Изаберите слику

en: Select last movie
sr: Изабери последњи филм

en: Select next movie
sr: Изабери следећи филм

en: Select previous movie
sr: Изабери претходни филм

en: Sender E-mail address
sr: Адреса пошиљаоца

en: Show other movies in this collection
sr: Прикажи остале филмове из ове колекције

en: Show other movies in this volume
sr: Прикажи остале филмове из ове збирке

en: Simple
sr: Једноставно

en: Simplified Chinese
sr: Кинески (упрошћен)

en: Single Side, Dual Layer
sr: Једнострани, Двослојни

en: Single Side, Single Layer
sr: Једнострани, Једнослојни

en: Site
sr: Интернет страна

en: Size
sr: Величина

en: Slovak
sr: Словачки

en: Sorry. A connection error has occurred.
sr: Нажалост, дошло је до грешке у вези.

en: Sorry. This movie is listed but has no poster available at Amazon.com.
sr: Нажалост, овај филм је на листи, али постер на Amazon.com није доступан.

en: Source
sr: Извор

en: Spanish
sr: Шпански

en: Spell check the following language
sr: Провера правописа за следеће језике

en: Standard
    Slim
    Double Slim
sr: Стандардна
    Танко
    Дупло Танко

en: Studio
sr: Студио

en: Subtitle format
sr: Формат титла

en: Suggest an unseen movie
sr: Препоручи филм

en: Swedish
sr: Шведски

en: Tags
sr: Назнаке

en: Technical information
sr: Техничке информације

en: Template
sr: Модел

en: This is the from e-mail address that should be used to all outgoing e-mail. You want to include your own e-mail address here probably.
sr: Овде унесите Вашу адресу е-поште, односно адресу која ће бити коришћена за све одлазне поруке.

en: This item is in use.
    Operation aborted!
sr: Ова ствар је у употреби.
    Операција је прекинута!

en: This movie has been loaned to
sr: Овај филм је изнајмио/ла

en: This movie is part of...
sr: Овај филм је део...

en: This name is already in use!
sr: Ово име је већ у употреби!

en: This person has data in the loan history. This data will be erased if you continue.
sr: Ова особа има историју изнајмљивања филмова. Ови подаци ће бити обрисани уколико наставите.

en: This person has loaned films from you. Return them first.
sr: Ова особа је изнајмила филмове од Вас. Филмови морају бити враћени.

en: This person has no e-mail address defined.
sr: За ову особу не постоје подаци о адреси е-поште.

en: This program is released under the GNU
sr: Овај програм је објављен под <i>GNU</i> лиценцом

en: Title
sr: Наслов

en: Toolbar
sr: Алати

en: Total Movies: %s
sr: Укупно филмова: %s

en: Trailer
sr: Најава

en: Turkish
sr: Турски

en: Type
sr: Тип

en: Type in the original film tile, select source and choose <i>Get from web</i>. Griffith will try to fetch all the related information from the Web.
sr: Унесите оригинални назив филма, изаберите извор и кликните на <i>Преузми са интернета</i>. Griffith ће покушати да потребне  информације о филму преузме са интернета.

en: Url:
sr: Адреса:

en: Use Spellchecker
sr: Користи проверу правописа

en: Use TLS?
sr: Користи TLS?

en: Use custom file
sr: Користи ову датотеку

en: Use locale:
sr: Користи локал:

en: Use this entry to define the SMTP server you want to use to send e-mails. On *nix systems, 'localhost' should work. Alternatively, you can use your Internet Service Provider's SMTP server address.
sr: Овде унесите име сервера који желите да користите за слање е-поште. На *nix системима, 'localhost' је довољно. Као алтернативу, можете користити SMTP адресу сервера вашег пружаоца интернет услуга.

en: Username
sr: Корисничко име

en: Version
sr: Верзија

en: Video codec
sr: Видео кодек

en: Visit movie web site
sr: Посетите интернет страну филма

en: Visit the oficial web site
sr: Посетите официјелну интернет страну

en: Volume
sr: Збирка

en: Wait a moment
sr: Сачекајте за тренутак

en: Watch the trailer
sr: Погледајте најаву

en: Year
sr: Година

en: Yes
sr: Да

en: You can't delete movie while it is loaned.
sr: Немогуће је обрисати филм који је изнајмљен.

en: You have no movies in your database
sr: Нема ни једног филма у Вашој бази

en: You have seen all films in your collection!
sr: Одгледали сте све филмове из ваше колекције!

en: You haven't seen
sr: Нисте одгледали

en: You should fill the original title
    or the movie title.
sr: Попуните поље са оригиналним
    или неким другим насловом филма.

en: You should fill the person name
sr: Потребно је да испуните поље са именом особе

en: Your database is most probably in SQLite2 format, please convert it to SQLite3
sr: Ваша база је највероватније у SQLite2 формату, преведите је у SQLite3

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _File
sr: _Датотека

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Loans
sr: _Изнајмљивања

en: _Tools
sr: _Алати

en: _View
sr: П_реглед

en: add entered name to collections list
sr: Додај унето име у списак колекција

en: add entered name to volumes list
sr: Додај унето име у списак збирки

en: ascii (English)
    big5 (Traditional Chinese)
    big5hkscs (Traditional Chinese)
    cp037 (English)
    cp424 (Hebrew)
    cp437 (English)
    cp500 (Western Europe)
    cp737 (Greek)
    cp775 (Baltic languages)
    cp850 (Western Europe)
    cp852 (Central and Eastern Europe)
    cp855 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp856 (Hebrew)
    cp857 (Turkish)
    cp860 (Portuguese)
    cp861 (Icelandic)
    cp862 (Hebrew)
    cp863 (Canadian)
    cp864 (Arabic)
    cp865 (Danish, Norwegian)
    cp866 (Russian)
    cp869 (Greek)
    cp874 (Thai)
    cp875 (Greek)
    cp932 (Japanese)
    cp949 (Korean)
    cp950 (Traditional Chinese)
    cp1006 (Urdu)
    cp1026 (Turkish)
    cp1140 (Western Europe)
    cp1250 (Central and Eastern Europe)
    cp1251 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp1252 (Western Europe)
    cp1253 (Greek)
    cp1254 (Turkish)
    cp1255 (Hebrew)
    cp1256 (Arabic)
    cp1257 (Baltic languages)
    cp1258 (Vietnamese)
    euc_jp (Japanese)
    euc_jis_2004 (Japanese)
    euc_jisx0213 (Japanese)
    euc_kr (Korean)
    gb2312 (Simplified Chinese)
    gbk (Unified Chinese)
    gb18030 (Unified Chinese)
    hz (Simplified Chinese)
    iso2022_jp (Japanese)
    iso2022_jp_1 (Japanese)
    iso2022_jp_2 (Japanese, Korean, Simplified Chinese, Western Europe, Greek)
    iso2022_jp_2004 (Japanese)
    iso2022_jp_3 (Japanese)
    iso2022_jp_ext (Japanese)
    iso2022_kr (Korean)
    latin_1 (West Europe)
    iso8859_2 (Central and Eastern Europe)
    iso8859_3 (Esperanto, Maltese)
    iso8859_4 (Baltic languagues)
    iso8859_5 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    iso8859_6 (Arabic)
    iso8859_7 (Greek)
    iso8859_8 (Hebrew)
    iso8859_9 (Turkish)
    iso8859_10 (Nordic languages)
    iso8859_13 (Baltic languages)
    iso8859_14 (Celtic languages)
    iso8859_15 (Western Europe)
    johab (Korean)
    koi8_r (Russian)
    koi8_u (Ukrainian)
    mac_cyrillic (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    mac_greek (Greek)
    mac_iceland (Icelandic)
    mac_latin2 (Central and Eastern Europe)
    mac_roman (Western Europe)
    mac_turkish (Turkish)
    ptcp154 (Kazakh)
    shift_jis (Japanese)
    shift_jis_2004 (Japanese)
    shift_jisx0213 (Japanese)
    utf_16 (all languages)
    utf_16_be (all languages (BMP only))
    utf_16_le (all languages (BMP only))
    utf_7 (all languages)
    utf_8 (all languages)
sr: ascii (енглески)
    big5 (традиционални кинески)
    big5hkscs (традиционални кинески)
    cp037 (енглески)
    cp424 (хебрејски)
    cp437 (енглески)
    cp500 (западно европски)
    cp737 (грчки)
    cp775 (балтички језици)
    cp850 (западно европски)
    cp852 (централно и источно европски)
    cp855 (бугарски, белоруски, македонски, руски, српски)
    cp856 (хебрејски)
    cp857 (турски)
    cp860 (португалски)
    cp861 (Исланд)
    cp862 (хебрејски)
    cp863 (Канада)
    cp864 (арапски)
    cp865 (дански, норвешки)
    cp866 (руски)
    cp869 (грчки)
    cp874 (Тајланд)
    cp875 (грчки)
    cp932 (јапански)
    cp949 (корејски)
    cp950 (традиционални кинески)
    cp1006 (Урду)
    cp1026 (турски)
    cp1140 (западно европски)
    cp1250 (централно и источно европски)
    cp1251 (бугарски, белоруски, македонски, руски, српски)
    cp1252 (западно европски)
    cp1253 (грчки)
    cp1254 (турски)
    cp1255 (хебрејски)
    cp1256 (арапски)
    cp1257 (балтички језици)
    cp1258 (вијетнамски)
    euc_jp (јапански)
    euc_jis_2004 (јапански)
    euc_jisx0213 (јапански)
    euc_kr (корејски)
    gb2312 (поједностављени кинески)
    gbk (јединствени кинески)
    gb18030 (јединствени кинески)
    hz (поједностављени кинески)
    iso2022_jp (јапански)
    iso2022_jp_1 (јапански)
    iso2022_jp_2 (јапански, корејски, поједностављени кинески, западно европски, грчки)
    iso2022_jp_2004 (јапански)
    iso2022_jp_3 (јапански)
    iso2022_jp_ext (јапански)
    iso2022_kr (корејски)
    latin_1 (западно европски)
    iso8859_2 (централно и источно европски)
    iso8859_3 (Есперанто, малтешки)
    iso8859_4 (балтички језици)
    iso8859_5 (бугарски, белоруски, македонски, руски, српски)
    iso8859_6 (арапски)
    iso8859_7 (грчки)
    iso8859_8 (хебрејски)
    iso8859_9 (турски)
    iso8859_10 (нордијски језици)
    iso8859_13 (балтички језици)
    iso8859_14 (келтски језици)
    iso8859_15 (западно европски)
    johab (корејски)
    koi8_r (руски)
    koi8_u (украјински)
    mac_cyrillic (бугарски, белоруски, македонски, руски, српски)
    mac_greek (грчки)
    mac_iceland (Исланд)
    mac_latin2 (централно и источно европски)
    mac_roman (западно европски)
    mac_turkish (турски)
    ptcp154 (казахстански)
    shift_jis (јапански)
    shift_jis_2004 (јапански)
    shift_jisx0213 (јапански)
    utf_16 (сви језици)
    utf_16_be (сви језици (само BMP))
    utf_16_le (сви језици (само BMP))
    utf_7 (сви језици)
    utf_8 (сви језици)

en: classification
sr: класификација

en: click here if movie was returned
sr: кликните овде уколико је филм враћен

en: collection details
sr: детаљи колекције

en: commentary
sr: коментар

en: dubbing
sr: преснимавање

en: entries per page
sr: уноса по страни

en: files
sr: датотека

en: iPod Notes export plugin
sr: Додатак за извоз iPod забелешки

en: iPod is not connected.
sr: iPod није повезан.

en: lector
sr: лектор

en: loaned only
sr: само изнајмљени

en: loans movie or volume
sr: изнајми филм или збирку

en: login failure
sr: неуспела пријава

en: minutes
sr: минут/а

en: movies
sr: филмова

en: next
sr: следећа страна

en: none
sr: без ограничења

en: not loaned only
sr: само не-изнајмљени

en: previous
sr: претходна страна

en: remove selected collection
sr: уклони изабрану колекцију

en: remove selected volume
sr: уклони изабрану збирку

en: seen only
sr: само одгледани

en: subtitles
sr: преводи

en: tags
sr: ознаке

en: unseen only
sr: само неодгледани

en: volume details
sr: Детаљи збирке
